„Od početka insistiramo na tome da je ovo značajno odstupanje od Medijske strategije, i to ne samo ove strategije, već mi čitav proces koji je započet 2011. sada praktično poništavamo i naknadno zapravo legalizujemo ponašanje Telekoma koje je, po važećem zakonu, sve ove godine nelegalno. Telekom nije do sada, po važećem zakonu, smeo da ima ikakvo vlasništvo ni nad kakvim medijima, a on to ima. Ovaj zakon je pokušaj ozakonjenja te situacije koju smatramo potpuno neprihvatljivom“, navela je Ivana Stevanović.
Podsetimo, intoniranjem himne danas je počelo jesenje zasedanje Narodne skupštine. Pred poslanicima čak 60 tačaka dnevnog reda, među kojima su sporni medijski zakoni, budžet za narednu godinu i lex specialis za EXPO 2027. godine.
Najveću pažnju javnosti izazvali su medijski zakoni jer su u njih, bez znanja Radne grupe, ubačeni stavovi koji kablovske operatore stavljaju u podređeni položaj u odnosu na Regulatorno telo za elektronske medije (REM) i koji vraćaju državu u vlasništvo medija.
Nakon reakcije novinarskih udruženja i OEBS-a, članovi koji se odnose na operatore su izbačeni, dok je onaj o povratku države u medije ostao.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.