„Ono što je ministarstvo u ovom sazivu zateklo je duboka podela unutar medijske zajednice. Sama činjenica da postoji 76 novinarskih udruženja u Srbiji govori sasvim jasno o dubini i složenosti te podele“, rekao je Ristić u Jutarnjem dnevniku Radio-televizije Srbije.
On je naveo da su sve lokalne sve lokalne samouprave ove godine sprovele medijske konkurse, prvi od 2014. kada je uvedeno medijsko, odnosno konkursno finansiranje medija u Srbiji.
„To se do sada nije desilo. Rezultat je postignut ogromnim zalaganjem tima Ministarstva informisenja i telekomunikacija“, oenio je ministar Ristić.
Istovremeno, on tvrdi da je broj slučajeva ometanja rada novina i ugrožavanja njihove bezbednosti na različite načine za 10 meseci ove godine smanjen za više od 40 odsto i da to „nije isključiva zasluga Ministarstva“, ali da je taj resor doprineo „ublažavanju tenzija unutar medijske zajednice“, odnosno ublažavanju tenzije unutar društva u pogledu sektora javnog informisanja.
Ristić je rekao da su sredstva namenjena na medijskim konkursima na nivou Republike koje svake godine sprovodi Ministarstvo i koje će sprovesti i 2025. godine, u odnosu na ovu godinu, uvećena za dodatnih 180 miliona dinara, ili za više od 60 odsto.
„Ove godine je ministarstvo opredelilo ukupno 352 miliona dinara za medijske konkurse i to je najveći iznos ikada opredeljen za medijske konkurse“, rekao je Ristić za RTS.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.