Ona je u serijalu razgovora Kiosk o medijskoj sceni Srbije rekla da ne zna da li je uopšte potrebno komentarisati izveštavanje medija koji se bave propagandom režima.
„Tu količinu laži i propagande čak ni ja nekada ne mogu da podnesem, iako sam na to navikla, jer godinama pratim šta rade, ali me nekada zaista zaprepaste dokle mogu da idu“, ukazala je Nikolić.
Govoreći o novinarima prorežimskih medija, ona je precizirala da se ne mogu svi koji se predstavljaju kao novinari zaista i nazvati novinarima, budući da se bave propagandom režima na koju ne bi trošila reči.
Upitana kako izgleda izveštavanje u interesu javnosti u vreme kada su studentski protesti primarna tema u društvu, Nikolić je odgovorila da je izuzetno važno da mediji prikažu realnu sliku događaja.
Prema njenim rečima, mediji sa nacionalnom frekvencijom najbolji su dokaz teze „da živimo u paralelnoj stvarnosti“.
Izveštavanje Radiotelevizije Srbije (RTS) o studentskim protestima je proteklih dana nešto bolje, istakla je Nikolić, imajući u vidu da su u prethodna tri meseca protesti za RTS bili „sićušna vest“.
Ona je ocenila da se Javni servis tom temom počeo da bavi „pod pritiskom“, baš kao što i tužilaštvo i policija sada rade pod pritiskom.
Što su studentski protesti masovniji, to RTS i druge institucije počinju da rade svoj posao, objasnila je Nikolić i predočila da vlast tendenciozno izbegava da komunicira sa medijima koji nisu režimski.
„Predstavnici vlasti i Srpske napredne stranke uveli su pravilo da nama ne daju izjave i onda ostanemo bez druge strane. Profesionalno novinarstvo podrazumeva da imate obe strane, ali koje obe strane kada ova jedna strana ne želi da se pojavi“, upitala je Nikolić.
Ona je objasnila da su novinari, zbog toga, prinuđeni da „uzimaju izjave gde god se pojave poliičari koji ne komuniciraju sa njima“ i da na taj način „simuliraju drugu stranu“
Na pitanje kako izgleda izveštavanje sa terena u specifičnim situacijama, poput dvadesetčetvoročasovnih blokada, Nikolić je uzvratila da novinari više ne postavljaju pitanje radnog vremena i umora.
„Mi smo imali naše ljude na Autokomandi koji su radili do dva noću, onda je koleginica zamenila kolegu, pa je radila do sedam ujutru. To se zapravo i nama prvi put desilo da smo 24 sata bili uživo u programu, ali mnogo sam ponosna na njih i stvarno su neverovatni“, zaključila je Nikolić.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.