Informativni centar Kikinda, odnosno Radio Kikinda nalazi se u fazi likvidacije i čitav proces brisanja nekadašnjeg javnog glasila trebalo bi da bude okončan u naredna tri meseca. Nakon što je lokalna samouprava u Kikindi preuzela obavezu kao osnivač, izmirena su dugovanja prema radnicima i poveriocima u iznosu od oko 14 miliona dinara.
“Sve zaostale plate nama su isplaćene. Jesmo duže čekali, jer nam je zakon napravio pometnju, ali mogu da kažem da su nam sve prinadležnosti izmirene i to u jednom danu“, kaže Sonja Prekajski, nekadašnji novinar Radio Kikinde.
S obzirom na to da je nekadašnji Radio pripadao lokalnoj samoupravi, grad Kikinda odlučuje o narednim koracima nekadašnjeg preduzeća. Još uvek nije poznato na koji nači će biti iskorišćen prostor u kojem se Radio nalazio, a ne zna se ni šta će biti sa opremom. S druge strane, Kikinda je, kao i većina vojvođanskih gradova, ostala bez radio stanice koja je funkcionisala kao lokalni medijski servis više od 20 godina.
“Verujte da me i danas mnogi poznanici pitaju, koji su Radio Kikindu slušali preko interneta, šta se događa sa našim programom i zašto više ne postoji“, kaže Miroslav Brandić, nekadašnji muzički saradnik.
“Mi sada nemamo glasilo koje emituje program na jezicima nacionalnih manjina. Kada god se zatvori medijska kuća to je jako loše, pre svega zbog gubitka radnih mesta, a sa druge strane i zbog informisanosti građana“, navodi Zoltan Dobroka, vlasnik “Fokus media pro“ Kikinda.
Radio Kikinda bila je najstarija elektronska medijska ustanova na prostoru Severnobanatskog okruga, osnovana 1991. godine. Imala je 20 radnika, čiji se broj pred postupak privatizacije prepolovio. Kako privatizacija nije bila uspešna, pokrenut je stečajni postupak, a potom i likvidacija preduzeća.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.