Odgovornost za ovakvo stanje u medijima je na Regulatornoj agenciji za elektronske medije i Radio televiziji Srbije kao javnom servisu, koja se zajedno sa ostalim emiterima sa nacionalnom pokrivenošću pretvorila u sredstvo promocije i propagande za potrebe izvršne vlasti, predsednika Republike i Vlade Srbije, navodi se u saopštenju.
U prilog ovome govori i podatak da je tek svaki peti ispitanik u Srbiji zadovoljan kako mu mediji pomažu u ostvarivanju svojih prava, a rezultat takve medijske situacije je „normalizacija govora mržnje“, navodi BIRODI.
BIRODI poziva Zaštitnika građana da u skladu sa svojim ovlašćenjima pokrene odgovarajuće postupke u slučaju REM i RTS kako bi se sprečila informativna diskriminacija u oblasti informisanja.
Pozivamo Zaštitnika građana da u skladu sa svojim ovlašćenjima inicira izradu zakonskog okvira koji će sprečiti formiranje i opstajanje „fabrika botova“ koje služe za sprečavanje slobode govora i za medijske hajke na internetu koja je garantovana Ustavom Srbije, navodi se u saopštenju.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.