„Naše organizacije ove aktivnosti vide kao drski pokušaj lokalnog moćnika da zapreti medijima, ućutka ih, ugrozi zaposlene, zastraši ostale novinare i udalji ih od kritičkog izveštavanja o Kantaru i njegovim poslovnim interesima. Ovu taktiku veoma često koriste moćnici u Srbiji smatrajući da mogu nekažnjeno da prete medijima“, navodi se u saopštenju EFJ-a.
EFJ poziva srpske vlasti da obezbede bezbednost novinara i svih zaposlenih u OK radiju i pokažu da pretnje novinarima poput ovih ne prolaze nekažnjeno.
„Pozdravljamo i glasnu podršku OK radiju predstavnika Stalne radne grupe za bezbednost novinara i šire novinarske zajednice u Srbiji“, istaknuto je u saopštenju.
Iz EFJ-a naglašavaju da će nastaviti pomno da prate slučaj, uključujući i sledeće ročište na suđenju o napadima na OK Radio koje je zakazano za 30. septembar.
U saopštenju je pružen detaljan osvrt na celokupnu situaciju, a pored EFJ-a protestu povodom pritisaka na OK radio su se pridružile i organizacije Artikl 19, Internacionalni institut za štampu (IPI), Evropski centar za slobodu medija (ECPMF), Neograničena sloboda štampe (FPU) i Opservatorija za Balkan i Kavkaz Transeuropa.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.