On je u pisanoj izjavi kazao da činjenice govore da vlast ne želi da reformiše medijski zakonodavni okvir u ključnim delovima, u skladu sa vladinom Medijskom strategijom.
Dosadašnjih sedam meseci bilo je sasvim dovoljno da se izrade i usvoje izmene i dopune dva medijska zakona – umesto toga muk iz Vlade i Ministarstva informisanja i telekomunikacija nagoveštava da će ovo biti još jedna propuštena šansa uz izigrano poverenje novinarske, medijske i međunarodne zajednice“, istakao je Matić.
Upitao je kako drugačije razumeti činjenicu da Radnoj grupi za izmene i dopune Zakona o javnom informisanju i medijima preti sudbina prethodne koja nije dovršila započeti posao.
Podsetio je da je ekspertska Radna grupa početkom aprila u Vladi prezentovala nacrt zakona o elektronskim medjima, ali da se od tada ništa konkretno nije desilo, već da su dogovoreno ispunila jedino medijska i novinarska udruženja koja su Ministarstvu informisanja i telekomunikacija poslala komentare i predloge bez dobijenog povratnog stave predstavnika izvršne vlasti.
„Intenzivirane aktivnosti Stalne radne grupe za bezbednost i zaštitu novinara najbolji su dokaz kolika je potreba za vladinom Radnom grupom koju kabinet premijerke formalno nije ukinuo, osim ako se podrazumeva da u novom mandatu stare premijerke pomenuta Radna grupa nije odumrla sama od sebe, pošto se nije sastala već skoro godinu dana“, naveo je Matić.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.