„Ako gledate propise, postoji pet frekvencija, ne vidim zašto se toliko godina odugovlači sa raspisivanjem i zašto je sada ovaj konkurs raspisan na ovakav način da očigledno ne namerava da ispuni sve mogućnosti koje postoje u Srbiji“, navodi Antonijević.
On kaže i da ne vidi zašto se išlo na manji broj frekvencija nego onaj koji je prvobitno bio dodeljen u Srbiji i zašto se toliko godina vrši pritisak na različite medije i šalje poruka da se lista medija sa nacionalnom frekvencijom neće proširivati.
„Mora da se donese jedna politička odluka da će REM početi da funkcioniše. Mi smo to pokušali na onom dijalogu 2019. godine kada je doneta odluka da se pet članova REM-a na kraju tog dijaloga zameni. Podsetiću vas, tri člana su bila upražnjena, dva člana su iz našeg dijaloga saznala da podnose ostavke, znači nisu bili čak ni konsultovani, tako da mislim da to telo mora biti temeljno reformisano“, rekao je Antonijević.
Podsećamo, Savet REM raspisao je javni konkurs za “izdavanje dozvola za pružanje medijske usluge televizijskog emitovanja i medijske usluge radija putem terestričkog digitalnog odnosno analognog prenosa za područje cele Republike Srbije”. Kako se navodi na sajtu REM-a konkurs je raspisan za četiri dozvole za televizijsko i četiri dozvole za radijsko emitovanje. To praktično znači da regulator nije uvrstio u konkurs slobodnu, petu TV dozvolu koja je pripadala TV Avala.
Na pitanje da li će i kada biti raspisan konkurs za petu frekvenciju koju REM nikada nije dodelio, predsednica Saveta REM-a Olivera Zekić odgovorila je za list Danas sa: „Uskoro, možda“.
A o tome zašto nema pete frekvencije koja je bila raspisana u prethodnom konkursu, Zekić je odgovorila istovetnom rečenicom: „Uskoro, možda“.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.