Gajović je za „Večernje novosti“ rekao da postoji prostor da neki mediji budu izuzeti iz privatizacije, izdvojeni posebnim zakonom i da to nije u suprotnosti sa evropskom praksom, kao i da to postoji u Engleskoj, Francuskoj i Italiji.
„Ako imamo elektronske servise, zašto medijski javni servis ne bi bili ‘Politika’ i ‘Novosti’? Mislim da se time ne bi poremetili tržišni odnosi. Kao što mislim da, ako bi Tanjug bio vladina agencija, to ne bi smetalo Beti i Fonetu, koji su privatni. U Sloveniji je na primer državna agencija postala javni servis. Ja sam uvek za kvalitetno informisanje. Zato treba pomoći i privatne agencije“, rekao je Gajović.
Novinska agencija Tanjug ugašena je odlukom Vlade Srbij 31. oktobra 2015.
Međutim, Tanjug i dalje radi uz finasijsku pomoć države, a prema skorijim najavama, Vlada Srbije planira da proda brend Tanjug, pošto ta agencija nema imovinu.
Komunjaro, „Politika“ je vec u privatnom vlasnistvu, i mislis da ces bas tako lako uspeti da otmes privatnu svojinu. Hoces da to i zakonom zacementiras. Prestanite da nas sputavate na putu za EU sa tim vasim komunistickim mozgovima.
Politika nije u privatnom vlasnistvu. pre nego sto nesto napises proveri cinjenice !