To je juče rekao Aleksandar Gajović, državni sekretar u Ministarstvu kulture i informisanja, odgovarajući na pitanja građana na Fejsbuk stranici Danasa, među kojima su bila i ona u vezi sa politikom Srpske napredne stranke.
Državni sekretar je istakao da je nestranačka ličnost, ali i da se vladajuća stranka potcenjuje ružnim rečima.
„Članovi SNS-a nisu nikakvi krvnici, naprotiv. Reč je o partiji koja je dobila najveće poverenje građana Srbije na nekoliko poslednjih izbora. To je volja građana koju ne treba ružnim rečima potcenjivati, jer onda potcenjujete većinu građana Srbije“, odgovorio je Gajović na optužbe iznete u jednom od pitanja.
Smatra da je njegov rad u Ministarstvu informisanja i kulture nije gubljenja vremena.
„Ne mislim da sam nezamenjiv, a mandat koji imam traje još tri godine. S obzirom da status državnog sekretara za informisanje nije profesija, verujte mi da i posle ovoga imam posla preko glave“, dodao je naš sagovornik.
Rekao je i da predsednik Vučić, kao uostalom i svi predsednici u svetu, ima pravo da informiše građane kada to nalazi za shodno.
„Zapažam da on to radi na veoma demokratski način i sa velikom dozom odgovornosti“, smatra Gajović.
Prema njegovim rečima, svako od nas kulturu nosi iz sopstvenog doma, a on lično kulturu doživljava kao deo istorije i tradicije, u tom pogledu da je kultura više nego obično ponašanje.
Među postavljenim pitanjima mogla su se pročitati ona koja se tiču televizije Pink i njenog vlasnika Željka Mitrovića.
„Gospodin Željko Mitrović je pre svega privatni biznismen. Uvek sam imao respekt prema televiziji Pink pre svega zbog njenog ogromnog uticaja. On svoj novac ulaže i troši ga na način za koji on smatra da mu najviše odgovara. Lično ga smatram jednim od najvećih poslovnih ljudi u Srbiji koji je svoju medijsku imperiju izgradio sopstvenim sredstvima. Da li su mu u tome pomagale partije i stranke nije mi poznato, ali i ako jesu one su pretpostavljam imale koristi od toga“, naglasio je Gajović.
Mnoga postavljena pitanja ticala su se regulacije rijaliti programa na televizijama sa nacionalnom frekvencijom, gde je istakao da ta pitanja nisu za Ministartsvo već da je za njih nadležno Regulatorno telo za elektronske medije.
“Naravno da imam svoje mišljenje o svemu, ali, kao nepopravljivi legalista, pitanje o rijaliti programima je u domenu nezavisnog regulatornog tela,” odlučan je bio naš sagovornik.
Na pitanje kako definše Informer, istakao je da ukoliko bi govorio o bilo kom štampanom mediju i onome što on sadržajno donosi, onda bi ušao u problem sa zakonom. Dodao je da nema komentar ni za jedan mediji jer mu to zakon ne dozvoljava.
Što se tiče problema poslovnog prostora između UNS-a i NUNS-a istakao je da veruje da će oni međusobno naći pravo rešenje koje bi bilo zadovoljavajuće i za jedne i za druge. U suprotnom sud će reći svoje, što podrazumeva poštovanje odluke tog organa.
Na šaljivo pitanje “Da li zna gde ima da se kupe dobri čvarci i dobra kavurma” odgovorio je da nema pojma jer se o njegovoj ishrani brine isključivo njegova supruga Tatjana.
Umesto nacionalnih penzija uskoro nacionalna priznanja
“Pristalica sam da zasluženi građani Srbije – umetnici dobijaju za svoj minuli rad određene zasluge. Ministarstvo aktuelno radi na tom pitanju i one se neće ubuduće zvati nacionalne penzije već, na moje veliko zadovoljstvo, nacionalna priznanja”, izjavio je državni sekretar.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.