Postoje određene strukture, ja to zovem podzemni tokovi politike, koji su povremeno slabiji, a ne povremeno jači. I to je to.
„U zemlji u kojoj u centru Beograda neko ubije novinara, i sa obiljem tragova, nemamo jasnu sliku ko je i po čijem nalogu ubio novinara u centru grada. Zato je to važno. To je kao Savamala, ako ne znate apslutno ime, prezime u datum rođenja, u koliko sati i ko mu je rekao, i kojim telefonskim listingom, pogotovo u 21. veku, šta se desilo, onda ne možete govoriti, ni o državi a kamoli pravnoj državi“, kazao je.
On je dodao da mi ne živimo u normalnom društvu.
„Ideja NUNS-a, ideja postojanja drugog nezavisnog udruženja, ili ideja bilo koje alternative – smisao toga je da nijednog trenutka ne budete druga strana, nego da budete alternativa iznutra. Nenormalno da postoje dva udruženja još uvek, ako su došla na istu stvar, pa to imamo i na političkom spektru, ‘sad mi a sad malo vi’. To je kao dva prajda“, kazao je.
Stojanović kaže da mu je najuzbudljivija stvar juče bila to što je ovo bio drugi prajd ove godine. „Do pre tri godine nismo mogli da napravimo jedan, a sad imamo dva, ako se posvađaju imaćemo četiri, jer je ove godine kod EU u modi da se budemo tolerantni“, kaže.
Ne možemo očekivati da se rode novi političari, nego ove koje imamo moramo kontrolisati, to je građanski rad.
Apsolutno je nenormalno da imate dva prajda, dva novinarska udruženja i da mislite da je to demokratija, naprotiv, to je dokaz nema demokratije.
„Ako jedna ugrožena zajednica nije u stanju da se elementarno dogovori oko toga šta su zajednički ciljevi, da je potreban jedan prajd, ako jedan esnaf nije u stanju da osudi nekoga ko napravi naslovnu stranu u kojem vređa koleginicu sa kojom se ne slaže, taj čovek mora biti ekshomuniciran, a ne da postane predsednik, pa još alternativnog novinarksog udruženja“, smatra Stojanović.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.