Pismo je upućeno Ministarstvu zdravlja, Kliničkom centru Kragujevac, Savetu za zdravlje grada Kragujevca i Šumadijskom upravnom okrugu.
Objasnili su da „veći broj lokalnih redakcija, kao i dopisnika nacionalnih medija iz Kragujevca, ne uspeva da ostvari kontakt s nadležnima u kragujevačkom Kliničkom centru, niti da iz te ustanove dobije bilo kakvo saopštenje ili informaciju u vezi sa aktuelnom situacijom povodom pandemije Covid-19“.
Novinari apeluju da se ćutanje odmah prekine i uspostavi se redovna svakodnevna komunikacija nadležnih i novinara u Kragujevcu.
Upozoravaju da nedostatak proverenih i pravovremenih informacija doprinosi širenju dezinformacija, plasiranju lažnih vesti, stvaranju panike i uznemirenja javnosti.
Uvažavajući povećan obima posla i rizika kojem su izloženi zdravstveni radnici, a ukazujući na „očigledno centralizovanje javnog informisanja o pandemiji korona virusa“, novinri upozoravaju na „upadljivo odsustvo informacija iz Kliničkog centra Kragujevac“.
Iz te zdravstvene ustanove, za razliku od sličnih ustanova u Beogradu, Novom Sadu, Nišu, ali i bolnica u manjim gradovima, „gotovo nikakve vesti ne stižu do lokalnih i nacionalnih medija, odnosno do građana Kragujevca i Srbije“ navodi se u pismu.
U pismu se izražava i nada da neće biti „diskriminacije medija, odnosno dostavljanja informacija samo pojedinim redakcijama u Kragujevcu“ što je, „na žalost bio slučaj u dosadašnjoj praksi KC Kragujevac“.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.