Lekić je u izjavi za agenciju Beta naveo da NUNS nema saznanja o tome šta je novo s Medijskom strategijom.
„Na poslednjem sastanku s državnim sekretarom za informisanje Ninom Brajovićem dogovoreno je da Medijska koalicija predloži svog kandidata za Radnu grupu koja bi radila na tom strateškom dokumentu, Većina članica neformalne Medijske koalicije odlučila je da predloži Tamaru Skrozu, dok je UNS, jedini, ne neočekivano, predložio Ljilju Smajlović koju je, u par navrata kandidovao i sam Brajović“, naveo je Lekić.
Podsetio je da je više puta naglasio da nije sporna Ljilja Smajlović kao medijski znalac, već je, naprotiv, sporan način na koji državni aparat odlučuje ko će predstavljati profesionalce u tom stručnom telu.
„Ukoliko se Ministarstvo odluči za svog i kandidata UNS-a, većina medijskih udruženja i organizacija ostaje bez svog člana u radnoj grupi i u tom slučaju ćemo pribeći alternativnim rešenjima koja su već definisana. Lično, bez i malo optimizma, čekam da se oglasi nadležno ministarstva i saopšti sastav radne grupe. Po neformalnim izvorima, to bi moglo da usledi do kraja meseca“, naveo je Lekić.
S druge strane, Radomirović iz UNS očekuje izbor Ljiljane Smajlović za članicu radne grupe, a potom i rad na ciljevima i problemima. On je u izjavi agenciji Beta rekao da će za Udruženje novinara Srbije fokus biti na tome da se omogući opstanak lokalnih medija izdvajanjem dva odsto godišnjeg lokalnog budžeta za njihovo projektno finansiranje.
UNS će insistirati i na tome da se reše pitanja u vezi s vlasništvom medija, pre svega Politike, Večernjih novosti i Tanjuga. Jedan od prioriteta, smatra Radomirović, treba da bude i socijalni položaj novinara i njihova adekvatna pravna zaštita.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.