Za razliku od prethodne godine kada su MKI i Pokrajinski sekretarijat za kulturu, javno informisanje i odnose sa verskim zajednicama u februaru raspisali konkurse za sufinansiranje medijskih projekata vredne 324 miliona dinara, ove godine ih nisu objavili sa objašnjenjem da se čeka novi Pravilnik o projektnom sufinansiranju.
Krajem decembra 2018. godine državni sekretar za informisanje Aleksandar Gajović rekao je UNS-u da očekuje usvajanje Pravilnika do kraja godine, nakon čega je trebalo da budu raspisani konkursi MKI za koji je, prema budžetu Republike Srbije izdvojeno oko 292 miliona dinara, a Pokrajinskog sekretarijata u iznosu od oko 60 miliona dinara.
Najmanje konkursa od početka godine do danas raspisano je u Vojvodini, svega pet, dok je prošle godine u ovom periodu 26 vojvođanskih opština i gradova objavilo javne pozive za sufinansiranje projekata.
Najviše novca za medijske projekte izdvojio je grad Niš – 79 miliona dinara, što je 25 miliona više u odnosu na prošlogodišnji iznos. Osim Niša, još 13 opština je uvećalo iznos namenjen finansiranju medijskih sadržaja. Tako su, na primer, Vrnjačka Banja i Ćuprija za projektno sufinansiranje izdvojile iz budžeta po tri miliona dinara više.
Sa druge strane, devet opština je umanjilo iznose namenjene lokalnim medijima. Sremska Mitrovica i Trstenik će, na primer, medijske projekte sufinansirati sa po tri miliona dinara manje. Iznos namenjen sufinansiranju projekata u oblasti javnog informisanja ostao je isti u 11 opština i gradova.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.