REM nije objasnio na osnovu kojih kriterijuma je odredio da je Srbiji potrebno samo četiri frekvencije i zašto u pozivu na konkurs nema te pete frekvencije za nacionalno pokrivanje koja je postojala u prethodnom konkursu.
REM bi trebalo da sprovede analizu tržišta koja bi pokazala optimalni broj nacionalnih televizija, zatim da predloži Strategiju, da bi je Vlada usvojila i tek onda bi trebalo da usledi raspisivanje konkursa.
Strategija nikad nije usvojena, nema dostupnih analiza koje potvrđuju neophodan broj dozvola, samim tim nisu urađeni svi koraci koji se traže prema zakonu, pa nije jasno na osnovu čega je određen broj od četiri dozvole.
Ove godine ističu desetogodišnje dozvole za frekvencije, pa je REM u obavezi da raspiše novi konkurs.
Trenutno pravo na nacionalno pokrivanje TV signalom u Srbiji imaju četiri TV: Pink, Hepi, Prva i B92 u vlasništvu trojice biznismena: Željka Mitrovića, Predraga Rankovića Peconija i Srđana Milovanovića. Sadržaji TV Pink i TV Hepi zbog neprimerenih sadržaja koje emituju često su meta prijava i kritika javnosti.
Država bi od pete frekvencije mogla godišnje da zaradi million evra, a ta frekvencija je već devet godina neraspoređena.
TV N1 i Nova S će učestvovati na konkursu za nacionalno emitovanje. U merenjima nezavisne agencije TV Beat, ove dve televizije imaju daleko veću gledanost u SBB mreži od televizija Hepi i B92, pa između ostalog zato u Junajted mediji smatraju da zaslužuju fer tretman na konkursu koji je danas raspisan.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.