U pismu SINOS-a upućenom šefovima poslaničkih grupa navodi se da podršku ovoj ideji daju i zaposleni RT Kragujevac koji ističu da je ovaj medij primer loše privatizacije zbog čega štetu trpi čitavo društvo, te da je neophodno formirati regionalne javne servise u skladu sa još važećnom Medijskom strategijom.
„Od avgusta 2015. godine otkada smo prodati štetu trpe pre svih građani Šumadije i Srbije, a potom i zaposleni koji zastarelom tehnikom, ignorantskim odnosom poslodavca prema obavezama iz kupoprodajnog ugovora i sada već ugroženom egzistencijom nisu u mogućnosti da zadrže postojeći nivo produkcije i uhvate korak sa tehnološkim inovacijama“, navode zaposleni u ovom mediju u pismu upućenom SINOS-u.
Oni dodaju i da su tokom svog postojanja ostvarili žanrovski raznovrsnu radio i TV produkciju: informativni, dečiji i zabavni program, dokumentarne serijale i reportaže, te da „nikad nisu povlađivali estradnim trendovima“.
Osim zaposlenih u RTK, inicijativu o hitnoj promeni medijskih zakona podržavaju i Profesionalno udruženje novinara Srbije (PROUNS), Udruženje medija i medijskih radnika (UMMR) i Društvo novinara Vojvodine (DNV).
Isto to i za Studio B