Gordana Suša je za agenciju Beta izjavila da REM ima obavezu da po službenoj dužnosti prati rad emitera, a ne da reaguje samo na osnovu prijava građana.
„Monitoring služba prati rad medija svakodnevno i ima sve podatke, ali je pitanje zašto neće da obajvljuje podatke o zastupljenosti u informativnim emisijama. Ne sumnjam da te službe predano rade svoj posao, ali sumnjam da iza neobjavljivanja prošlog izveštaja i pranja ruku od ovog izveštaja stoje politički pritisci“, rekla je Gordana Suša.
Iz REM-a je za Betu rečeno da će to telo reagovati samo po prijavama, ali nije odgovoreno na pitanja vezana za praćenje zastupljenosti stranaka i kandidata u elektronskim medijima, već da će samo, kao i ranije, „pratiti trajanje komercijalnog programa čiji jedan deo u izbornom procesu čini i političko oglašavanje“.
„Regulatorno telo će u skladu sa utvrđenim rokovima trajanja predizborne kampanje donositi odluke po podnetim prijavama, izricati mere opomene, upozorenja ili privremenu zabranu objavljivanja određenog programskog sadržaja“, naveli su iz REM-a.
U pisanom odgovoru Službe za nadzor i analizu REM-a na pitanje o sankcijama koje mogu da sprovedu, navodi se da oduzimanje dozvole nije moguće u toku kampanje, „a da se pri tome ne krši zakonom utvrđeni rok i procedura donošenja odluke“.
„Podaci o broju prijava, postupanju Saveta REM-a i donetim odlukama biće, kao i u prethodnim izbornim procesima, dostupni na sajtu Regulatora kao i u Godišnjem izveštaju o radu Regulatornog tela za za elektronske medije koji se podnosi poslanicima Skupštini Republike Srbije“, zaključuje se u odgovoru REM.
To regulatorno telo, međutim, nije odgovorilo na pitanja zašto REM ne pravi izveštaje o zastupljenosti kandidata u emisijama, već samo u oglašavanju i ko je doneo odluku o tome i kako je ta odluka obrazložena.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.