Telesković je u Novom danu istakao da ministar Nebojše Stefanovića tokom konferencije za medije nijednom nije spomenuo formulaciju „osnovana sumnja“, već „osnov sumnje“.
Gost Novog dana objašnjava da je osnov sumnje na nivou indicije, a osnovana sumnja nešto sa čim policija ide pred tužilaštvo.
„Ako za dve godine nisu uspeli da nađu tu razliku između dva slova, suštinsku razliku između indicije i dokaza, onda mi to govori da tu nešto nije u redu. Imam bojazan da je u pitanju politička upotreba policije u svrhu predizborne kampane“, kazao je novinar Nedeljnika.
Prema njegovoj oceni, reakcija Dragana Đilasa, bivšeg vlasnika Dajrekt medije, je u skladu sa onim što se desilo i dodaje da mu se čini da hapšenja predstavljaju pokušaj da se Đilas diskredituje.
Komentarišući dijalog vlasti i opozicije i posredovanje sa zapada, Telesković kaže da od insajdera koji su učestvovali u okruglom stolu na Fakultetu političkih nauka i na sastanku opozicije ima informacije da je postojalo „jako osnaživanje iz zapadnih krugova da učestvuju u razgovorima kako bi se smanjio jaz između vlasti i opozicije i našlo zajedničko rešenje“.
„Iza svega toga stoji pitanje da li će izbori imati legitimitet pred najavljeno rešenje statusa Kosova. Prema informacijama koje mi imamo, to rešenje se najavljuje za jun. Za međunarodnu zajednicu je bitno da izbori budu legitimni i da sledeća vlast ima legitimitet da uđe u pregvore sa punim kapacitetom“, kaže Telesković.
On podseća da je i u slučaju bojkota 1997. godine u Srbiju dolazio Ričard Holbruk kako bi ohrabio opoziciju da izađe na izbore.
„Opozicija želi da izvuče minimum uslova za veću vidljivost, kontrolu izbora, a i da se pročiste među sobom. Da se vidi ko je lažna opozicija, a ko prava“, naglašava gost Novog dana.
Telesković kaže da su do njega stizale informacije da je i hapšenje direktora Dajrekt medije pokušaj da se opozicija natera da izađe na izbore. Dodaje, da za sada nema potvrdu da je to tačno.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.