„Ministarstvo kulture i informisanja je već iznelo neke svoje predloge i oni su na razmatranju, ne bih sada da prejudiciram ishod toga u ovom trenutku“, rekao je Vukosavljević za agenciju Beta.
On je dodao da će pitanje Tanjuga biti rešeno potpuno u skladu sa zakonom i u skladu sa novom medijskom strategijom.
Prema njegovim rečima, nacrt nove medijske strategije bi trebalo da bude usvojen do kraja ove godine i u njoj će se definisati mogućnost i pravni okvir postojanja medijskih subjekata.
„Verujem da će Vlada Srbija u narednom periodu izaći sa jednim takvim rešenjem za status novinske agencije Tanjug“, rekao je Vukosavljević.
Posle neupešne privatizacije Tanjuga – pošto u dva navrata nije bilo zainteresovanih za kupovinu državne agencije, u skladu sa Zakonom o informisanju i medijima, 31. oktobra 2015. automatski je prestao da važi i Zakon o Tanjugu.
Vlada Srbije je 3. novembra 2015. donela Odluku o pravnim posledicama prestanka rada Javnog preduzeća Novinska agencija Tanjug, koja je dva dana kasnije i zvanično stupila na snagu.
Potom su ispunjeni svi uslovi i obaveze iz Odluke Vlade Srbije, izuzev brisanja Javnog preduzeća Novinska agencija Tanjug iz registra privrednih društava koji vodi Agencija za privredne registre, ali Tanjug i dalje nesmetano radi, bez zakonskog osnova, koristeći i državnu pomoć.
„Sa osudom i gnušanjem posmatramo napada ne novinare“
Povodom Međunarodnog dana borbe protiv nekažnjivosti zločina nad novinarima ministar kulture i informisanja izjavio je da ministarstvo ohrabruje sve nadležne organe da istraže i sankcionišu napade na novinare.
„Današnji svet je medijski svet, dolazi do brojnih kontroverzi, dolazi do nedopustivog nasilja nad novinarima. Ministarstvo kulture i informisanja je neprestano isticalo i ističe da sa najvećom osudom i gnušanjem posmatra takve događaje i ohrabrujemo sve državne organe koji su nadležni za rešavanje takvih slučajeva da ih pravilno istraže i sankcionišu“, rekao je Vukosavljević agenciji Beta.
Upitan zašto najveći broj odgovornih za napade na novinare i medijske radnike nije kažnjen, Vukosavljević je odgovorio da je nedopustivo da parnice koje se vode traju dugo, ali i da ne može da „ulazi u svaku pojedinačnu parnicu“ koja se vodi zbog uvreda upućenim novinarima.
Prema njegovim rečima, kod rešavanja slučajeva napada na novinare i medijske radnike, važno je da oni budu „pravilno registrvani i da se označe kauzalne veze između nekog događaja nasilja i vezanosti za novinarsku profesiju“.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.