Ona je konstatovala da je dezinformacija koja je Srbiju koštala najviše u istoriji bila ona iz marta 2004. godine da su srpska deca psima naterala albansku u reku da se udave.
Posle smo videli da je bila lažna vest, ali su Srbi proterani i sa onih delova Kosova na kojima su ostali posle 1999. godine. Jedna lažna vest je iskorišćena kao okidač za akciju proterivanja, ukazala je Smajlović.
Prema njenim rečima, tako plasirana dezinformacija lako izazove bes kod ljudi, čak i kod onih koji nisu bili deo togplana.
Govoreći o trendu lažnih informacija, Smajlović je naglasila da su takozvane „fejk njuz“ u SAD izmišljene i plasirane u kampanji za predsedničke izbore, kako protiv Donalda Trampa, tako i usled „njegovog načina izvrtanja činjenica u svoju korist“.
On je, međutim, brže-bolje dograbio taj izraz „fejk njuz“ i počeo da ga koristi protiv svojih protivnika u medijima. I sada je već izraz „fejk njuz“ na Zapadu diskreditovan, zbog toga što „fejk njuzom“ svako naziva ono sa čim se ne slaže, zaključila je Smajlović.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.