Redakcija FakeNews Tragača je zbog ove sporne informacije kontaktirala autorku teksta, koja je isprva rekla da je informacija istinita i da u tekstu postoji hiperlink ka stranici koja ovu izjavu potvrđuje. Iako je tekst sadržao više hiperlinkova, i dalje nije postojao izvor koji potkrepljuje tvrdnju novinarke.
Na novi mejl naše redakcije, uz objašnjenje da se pomenuta pretnja pucanjem ne može pronaći nigde sem u tekstu „Vašington tajmsa“, Čamli objašnjava da je reči ipak pogrešno interpretirala, te da će sporne rečenice izbaciti iz svog teksta.
Ona je ubrzo to i uradila uz belešku autora na vrhu teksta, gde napominje da je sporna informacija izbrisana.
Ovu vest, pre našeg razgovora sa autorkom, preneo je portal Srbin.info, koji je u tekstu pored te informacije pogrešno preneo još dve. Naime, tekst „Vašington tajmsa” poredi stanje u Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) i Srbiji, pa je portal Srbin.info u priči koja se ticala zatvaranja crkava u SAD-u tu meru pripisao Srbiji. Na kraju teksta navode da je zaključak originalnog teksta „i više nego ponižavajući za Srbiju” pošto glasi: „Na kraju krajeva, da li iko može da zamisli da sveštenik u Americi, bude uhapšen jer je održao službu u crkvi“. Srpski portal je ovaj segment loše preveo, pa i sâm došao do pogrešnog zaključka, pošto su upravo u SAD-u uhapsili sveštenika koji je održao službu u crkvi za vreme zabrane okupljanja zbog pandemije.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.