10. apr 2025.

Održan protest ispred RTS-a, studenti i građani poručili da „nije lepo lagati“

Ispred RTS-a večeras su se okupili studenti u blokadi i građani, a nakon poziva na društvenim mrežama. Oni su protest završili oko ponoći uz skandiranje "Ko ne skače, taj je ćaci".

Snimak ekrana, N1

Studenti u blokadi pozvali su večeras na protest ispred RTS-a u 22h da bi, kako su naveli, preneli „na Trećem dnevniku da nije lepo lagati“.

Protest je organizovan jer je u Dnevniku 2 RTS-a, kako su naveli, objavljena vest da su, između ostalih, Beogradska akademija poslovnih i strukovnih studija, Akademija politehnike, Akademija strukovnih studija u Šapcu i Fakultet za medije i komunikacije (FMK), izašli iz blokade.

Okupljeni ispred RTS-a su uzvikivali „Pumpaj“, „Nije lepo lagati“, „Još smo u blokadi“ i zviždali.

Poručili su da blokada nastave nije obustavljena, a da će to biti tek kada se ispune svi studentski zahtevi.

Studenti su na terasi javnog servisa razvili transparente „Mašinci protiv mašinerije“, „Politehnika je u blokadi“, „Radio talas studenata“ i „Naša borba je nežna“.

Redari su bili ispred ulaza u zgradu RTS i nikome od okupljenih nisu dozvoljavali da priđe.

Takovska ulica je bila blokirana.

Studentkinja za N1: „Svi smo i dalje u blokadi“

Studentkinja fakulteta Metropolitan rekla je za N1 da su došli da bi izrazili nezadovoljstvo zbog „laži na RTS-u“.

„Svi smo i dalje u blokadi, nećemo se povući tek tako, tek kada studentski zahtevi budu ispunjeni“, rekla je.

Ona je zahvalila televiziji N1 na „iskrenom izveštavanju“ i na prostoru koji daje studentima u blokadi, kako bi mogli da se čuju negde.

Na pitanje koliko planiraju da ostanu ispred RTS-a, kaže da nema tu informaciju, ali da će svi biti obavešteni.

RTS objavio demanti

U Dnevniku 3 Radio-televizije Srbije objavljen je demanti vesti zbog koje su studenti pozvali na protest ispred javnog servisa.

U Dnevniku 3 je pročitano da su studenti demantovali informacije koje su objavljene u Dnevniku u 19.30 i da su sve pomenute škole visokih struka i dalje u blokadi.

Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.

Send this to a friend