„Srpski telegraf“ u štampanom izdanju, na svom sajtu republika.rs i društvenim mrežama o ovom ubistvu piše iznoseći mnoštvo detalja, a kao dodatnu senzaciju na sajtu objavio je tekst „Ovde će biti sahranjena brutalno ubijena Noa“. Ovaj tekst zasnovan je na fotografijama porodične grobnice u Kovilju, ali porodice u čijoj grobnici neće biti sahranjena preminula, niti ta porodica ima ikakve veze sa ubijenom devojkom. U tekstu na svom portalu „Srpski telegraf“ sahranio je i osobu koja nije preminula i koja je zbog toga doživela traumu, kao i njeni bližnji.
UNS-u su se obratili potreseni članovi porodice koja je zahvaljujući senzacionalističkom radu novinara postala vidljiva na sajtu „Srpskog telegrafa“ i društvenim mrežama. Nakon što su bezuspešno telefonom koji je objavljen na sajtu pokušali da dođu do novinara u redakciji, pisano su im se obratili i tekst sa sajta je uklonjen, ali bez ikakvog odgovara i izvinjenja porodici.
UNS apeluje na urednike i novinare da poštuju Kodeks novinara Srbije pri izveštavanju o zločinima i podseća da ih Zakon o javnom informisanju i medijima obavezuje da pre objavljivanja provere poreklo, istinitost i potpunost informacije.
Zakon propisuje i da se ne sme povrediti dostojanstvo žrtve nasilja prikazom ili opisom scene nasilja.
Kodeks novinara Srbije obavezuje novinare da pristupaju poslu sa dužnom profesionalnom pažnjom i nedvosmisleno im zabranjuje da koriste neprimerene, uznemiravajuće sadržaje koji mogu imati štetan uticaj na decu.
Prema Kodeksu novinar je dužan da poštuje i štiti prava i dostojanstvo žrtava zločina.
UNS ukazuje da zbog kršenja Zakona i Kodeksa od strane novinara, urednika i medija oštećeni građani mogu se obratiti sudovima časti novinarskih udruženja, samoregulatornom telu- Savetu za štampu i nadležnom sudu.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.