Savremeno poslovanje u informacionom okruženju i povećanje broja elektronskih servisa donelo je potpuno oslanjanje na informacione tehnologije, što osim brojnih prednosti, donosi i veći rizik i ranjivost informacija i informacionih izvora.
Da li su jasno identifikovane potrebe za obezbeđivanjem poverljivosti, integriteta i raspoloživosti informacija koje nastaju ili se koriste u novinarskom radu?
Kako zaštititi i čuvati svoje podatke, računar, telefon? Kako prenositi podatke? Kako prepoznati pretnje i kako reagovati? Da li sam bezbedan na internetu? Šta su zahtevi Zakona o informacionoj bezbednosti, Krivičnog zakonika, nacionalnog standarda SRPS ISO/IEC 27001, kao i zahtevi drugih zakona, podzakonskih akata i standarda referentnih za informacionu bezbednost u Republici Srbiji, samo su deo tema koje su predviđene ovom obukom.
Kroz primere iz prakse biće prikazane smernice za zaštitu podataka, nosača podataka, računarske opreme i opreme za komunikaciju.
Treneri na radionici su stručnjaci Instituta za standarde i tehnologije Rade Dragović i Bojan Perović. Na kursu će govoriti i advokat Uroš Nedeljković koji se bavi zaštitom intelektualne svojine i IT pravom.
Za učešće na kursu potrebno je da se prjavite do 28. septembra na mejl vesna.masalovic@uns. rs, priložite kratku radnu biografiju i navedete da li ćete kurs pratiti uživo ili preko Zum platforme.
Narednu radionicu o informacionoj bezbednosti UNS će organizovati u Nišu početkom novembra.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.