Podsetimo, šef radikala i haški osuđenik Vojislav Šešelj izvređao je i pogrdno nazivao novinarku „Danasa“ Snežanu Čongradin jer je u reportaži iz Potočara, između ostalog, navela da je „novinarka u državi koja je počinila genocid i koja ni dan danas ne da se nije suočila sa tim, već je celokupno društvo u načelu sve dalje od tog procesa“.
Govor mržnje i pretnje novinarki „Danasa“ osudila su kako novinarska udruženja, organizacije, stranke, tako i redakcija tog dnevnog lista. Složni su u oceni da je Šešeljevo ponašanje neprihvatljivo, ali ne i neočekivano, jer je, kažu, to obrazac njegovog ponašanja već preko tri decenije, ali je, dodaju, izostanak reakcije u Skupštini pokazatelj da država podstiče podgrevanje atmosfere netolerancije i pritiska na novinare.
Predsednik NUNS-a kaže da je posebna je stvar što se sve to odigralo u zgradi Narodne skupštine.
„I ako se već pozivamo na zakon, Vojislav Šešelj nakon osude u Haškom tribunalu ne može više da bude narodni poslanik. I ova njegova izjava ide na dušu vlastima, onima koji ne žele da mu, po zakonu, oduzmu mandat i da spreče dalje njegovo divljanje u Narodnoj skupštini, a uopšte i u javnosti“, kaže Bodrožić.
Glavni i odgovorni urednik lista Danas Dragoljub Draža Petrović kaže da ako država ne bude reagovala – pokazaće da je Šešeljev saučesnik.
„Šešelj je ovim samo nastavio ono što je radio ’95, kada je, sa još jednim kolegom, pozivao da se za jednog Srbina ubije 100 muslimana – sa iste govornice Narodne skupštine vređa i preti našoj novinarki zato što je napisala jedan emotivni tekst o svom boravku u Srebrenici. I nekako mi se čini da, ako država ne bude reagovala na ovo, na način da Šešelja bar pozove na neki informativni razgovor, jer su u pitanju pretnje, da će vlast pokazati da je saučesnik Vojislava Šešelja“, naveo je Petrović.
Video prilog televizije N1 pogledaj OVDE.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.