Jovana Gligorijević, govoreći o pretnjama koje su joj upućene, a na pitanje da li su nadležni uradili nešto tim povodom, kaže da joj se možda neko danas javi, podsećajući da su joj one upućene u petak.
„Uspela sam sasvim slučajno, zahvaljujući isključivo svojim novinarskim veštinama, da saznam ko je osoba, u kom gradu u Srbiji živi i šta ga je motivisalo da mi uputi pretnju. Ako sam ja to uspela da saznam, za pola sata nakon što se pretnja dogodila, sigurna sam i da policija može… Ja verujem u naše tužilaštvo i policiju još uvek. Iako sam četiri puta prijavljivala pretnje Odeljenju za visokotehnološki kriminal i nikada do sada nije došlo do epiloga, a da li su oni nešto radili, osim što su moju prijavu primili, ja zaista ne znam“, rekla je.
Kako navodi novinarka Vremena, čovek koji joj je uputio pretnje je poverovao da ona navodno podržava neke pedofile. Pedofiliju, kao društvenu i mentalnu patologiju, apsolutno osuđujem i nikada mi ne bi na pamet palo da je podržim, naglasila je novinarka. Dodaje da je do tog svog stava čovek koji joj je uputio pretnju došao na osnovu toga što ona ne podržava doživotnu kaznu zatvora u tim slučajevima, bez mogućnosti pomilovanja, što je već usvojeno i na snazi.
Sve je počelo je od lidera Levijatana Pavla Bihalija, koji je čak izmišljao moje izjave o slučaju Gorana Jevtića, ja se o slučaju Gorana Jevtića nikad u javnosti nisam izjašnjavala, istakla je.
Na pitanje da li misli da će policija i tužilaštvo reagovati, kaže da zaista želi da veruje u to. Ipak, govoreći o ranije iskustvu, napominje da su tri od četiri prethodne pretnje bile pod imenom i prezimenom i da ništa po tom pitanju nije urađeno. Jedan od njih je vođa Levijatana, Pavle Bihali, koji je imao čitave serije tvitova i poruka, što je inspirisalo druge ljude da mi se obrate, ali to su bile samo gnusne poruke, više uvrede nego pretnje, do je ono što je od njega dolazilo bila pretnja, ističe novinarka.
Gligorijević navodi da idu izbori, i da je Bihali očigledno rešio da se kandiduje, navodeći da je strah da će ući u parlament i steći poslanički imunitet i „da tu ništa neće moći da se uradi“.
U svom tekstu „Strah kruži Srbiji“ Jovana Gligorijević se osvrnula i na reakciju poslanice SNS Marije Obradović, koja je na pitanje novinarke N1, rekla – sad još samo fali da me ošamarite. U tekstu postavlja pitanje na koliko su načina građani podeljeni – na nas i na njih.
Cilj je da se stepen agresije u društvu poveća, a da se onda, kad agresija i nervoza dostignu određeni nivo, stvori prostor za dodatnu propagandu, dodatnu satanizaciju političkih protivnika i izmišljanje neprijatelja, kaže Gligorijević, podsećajući da režim, prema svim istraživanjima, apsolutno nije ugrožen kad je reč o podršci građana, ali da već osam godina funkcioniše na proizvodnji neprijatelja, ali i na proizvodnji agresije i reakcije na to. Nikad oni odgovorni, nikad krivi, a oni su donosioci odluka, već u reakciji na nekog drugog i krivicom nekog drugog, čine nešto, dodaje.
O požaru u kući sindikalca iz vojske, slučaju Kisić, strahu lekara…
Kuća predsednika sindikata „Sloga“ zaposlenog u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije Dejana Pavlovića, u kojoj živi kao vojni zakupac, u ranim jutarnjim časovima u nedelju izgorela je u požaru.
Dok on kaže da je dobijao upozorenja „da ne talasa“, u pojedinim medijima stoji da je „kuća izgorela“.
Videćemo da li ćemo saznati, ne mogu da znam šta se desilo, mogu da razumem čoveka koji sumnja u to, jer mi znamo da je novinaru (portala Žig info) Milanu Jovanoviću kuća zapaljena, po nalogu predsednika opštine Grocka, SNS kadra, zbog toga što je izveštavao o mahinacijama i korupciji u toj opštini, podseća novinarka Vremena. Taj kriminalni akt ostavlja prostor u sumnje šta se dogodilo u ovom slučaju i nikad ne treba da prestanemo da na to podsećamo, istakla je.
Upitana o tome da li su se doktori, tokom krize, plašili da iznesu mišljenje, Gligorijevićeva kaže da su lekari, u Kriznom štabu i uopšte, ne samo zarobljenici partijskog odnosno jednopartijskog sistema, „jer ne zabravimo da su direktori zadravstvenih ustanova partijski kadrovi, što se pokazalo i kao problem u informisanju o epidemiji, već su oni i prvi put pred očima javnosti“, i da se tu vraćamo na režimske medije koji mogu da naprave hajke, koje smo gledali toliko puta. Nagađam da su te stvari u pitanju, dodala je.
Komentarišući slučaj Bojana Kisića, muža ministarke Nele Kuburović i brata epidemiološkinje i zamenice direktorke „Batuta“ Darije Kisić Tepavčević, odnosno otkriće BIRN-a da su firme bliske njemu dobile 27 ugovora sa javnim preduzećima i ministarstvima, Gligorijević je rekla da je „previše tih veza i nerazjašnjenih stvari i čudnih okolnosti i previše indicija da ništa tu nije bilo po zakonu i da ima mnogo malverzacija kad je reč o poslovima veoma bliskih ljudi Kisić Tepavčević“. Novinarka Vremena naglašava da javnost apsolutno mora i ima pravo da zna sve o tome.
Kako novinarka analizira štrajk poslanika, predstojeću izbornu kampanju i nova dešavanja u opozicionom krilu, čitajte u odvojenoj vesti.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.