Gruhonjić je za FoNet rekao da „novinoliki“ sadržaj koji uređuje Dragan J. Vučićević ne smatra novinarstvom.
„Reč je o antinovinarstvu i o medijima koji postoje upravo da bi uništili integritet novinarske profesije. Da živimo u uređenoj državi, siguran sam da takvi mediji ne bi ni mogli da postoje ukoliko bi se primenjivali zakoni“, ocenio je Gruhonjić za FoNet.
Nezavisno društvo novinara Vojvodine (NDNV) saopštilo je da je zadovoljno sudskom presudom, iako je sudski proces bio „maratonski“.
„Važna je poruka ove presude da se govor mržnje i javno blaćanje istaknutih novinara koji profesionalno rade svoj posao ipak sankcioniše“, navedeno je u saopštenju. Pravosnažna presuda Apelacionog suda u Beogradu je doneta 16. maja, a njome je odbijena žalba tuženih na prvostepenu presudu iz juna 2017. godine.
„Na osnovu pravosnažne sudske presude, tuženi su obavezni da tužiocu isplate sto hiljada dinara sa zateznom kamatom na ime naknade nematerijalne štete zbog povrede časti, ugleda i prava ličnosti“, navodi NDNV. Istom presudom glavnom uredniku Informera zabranjeno je da u tom mediju ponovi uvrede koje su iznošene protiv Gruhonjića pod pretnjom novčane kazne. Vučićeviću je naloženo i da objavi ovu sudsku presudu u listu.
„Dinko Gruhonjić će novac koji dobije na osnovu ove presude uplatiti u fond crowdfunding kampanje NDNV namenjene portalima VOICE, Autonomija i Autonomija na mađarskom jeziku, s ciljem jačanja nezavisnog novinarstva, kao jedine brane tabloidnom ludilu“, stoji u saopštenju NDNV.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.