Upitan da li se oseća kao izdajnik, Gruhonjić kaže da ne želi da se brani od takvih optužbi i dodaje da je ljudima u Srbiji jasno ko je tu bitan, „a boga mi i ko je izdajnik“.
Govoreći o pretećim porukama koje dobija, kaže da se one prijavljuju policiji i tužilaštvu, a da je rezultat „skoro nikakav“.
Kada je u pitanju etiketiranje novinara kao izdajnika, i to tokom vanrtednog stanja, sagovornik N1 podseća na hapšenje novinarke portala nova.rs Ane Lalić i ističe da je Srbija jedina zemlja na tlu Evrope koja je tokom vanrednog stanja uhapsila novinara.
„To je bila proba dokle mogu da idu i posledica Zaključka koji je donela Vlada i koji podseća na Zakon o informisanju iz 1998. godine. Ta proba im nije uspela jer još reaguju na spoljni pritisak. Na tom primeru se pokazala izvanredna brza reakcija i solidarnost kolega koji su obavestili međunarodne faktore na koje je ova vlast izuzetno osetljiva“, kaže Gruhonjić.
Dodaje da ga nervira i da mu smeta što je ta solidarnost retka, kako kaže endemska, i da novinari premalo rade na tome da se povežu i učine moćnijima nego što su sada.
„Ako nastavimo da radimo rascepkano pogušiće nas kao mačiće“, ističe Gruhonjić i apeluje na kolege da se uozbilje i porade na ukrupnjavanju medijske scene, što je prema njegovim rečima jedan od načina otpora režimu.
Govoreći o odnosu vlasti i medija, on kaže da je on uvek manje-više neprijateljski i da je sloboda medija onolika koliko je stepen demokratije u društvu i koliko se mediji izbore za slobodu u savezništvu sa građanima.
A vlast će, dodaje, svuda u svetu pokušati da stavi šapu na medije.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.