Uz naslov „Ovaj Šiptar Ćosiću je dao 249 hiljada evra, stoji i fotografija, kako to Informer navodi Baškima Ulaja, vlasnika firme Gener 2 iz Tirane. Informer posebno ističe tetovaže na fotografiji, navodno Baškima Ulaja.
Jednostavnom internet pretragom, onom koja je dostupna svakom građaninu na pretreživaču Gugl, jasno je da je Informer obmanuo javnost i objavio fotografiju pogrešnog čoveka.
Naime, kada se pretražuje ime Baškima Ulaja, pojave se fotografije tog albanskog biznismena, koji se jasno vidi i to na pojedinim fotografijama uz albanskog premijera Edija Ramu, na otvaranju televizije A2, partnera CNN-a za Albaniju.
Međutim kada fotografiju koju je prvi objavio crnogorski opoziconi političar Nebojša Medojević, a danas preneo Informer, unesete u isti pretraživač, postaje jasno da se na toj fotografiji nalazi čovek koji se zove Erzen Brecani.
Reč je o bivšem albanskom policajcu, a očigledno je na nizu njegovih fotografija da taj čovek uopšte nema tetovaže koje ističe Informer, te da je reč o običnoj fotomontaži.
Podsetimo, sličnu aferu Informer je napravio objavivši navodne kompromitujuće fotografije hrvatske predsednice, pa se potom izvinjavao rečima „da je pogrešne fotografije porno glumice dobio od tajnih službi“, kako se tada pravdao vlasnik i glavni urednik Vučićević.
Tada je izvinjenje od njega tražio i dobio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.