Predstavnicima Asocijacije onlajn medija (AOM) iz niške policije u ponedeljak, 3. aprila, rečeno da su oni „preduzeli sve mere i radnje iz svoje nadležnosti“.
Obavljena je konsultacija sa Osnovnim javnim tužilaštvom, nakon koje je prosleđen izveštaj o postupanju policijskih službenika povodom prijave Predraga Blagojevića. Za više informacija se obratite Osnovnom javnom tužilaštvu – poručili su iz policije.
Ipak, u Osnovnom javnom tužilaštvu su novinarima Južnih vesti rekli da su oni policiji odgovorili još 29. marta i tada im dali nalog da pronađu automobil iz kog je Blagojević sniman, obave razgovor sa vlasnikom i utvrde da li je on snimao, a da u tom slučaju pribave i snimljeni materijal.
Zasada više informacija nema ni Asocijacija onlajn medija, koja je je, po protokolu iz „Memoranduma o zaštiti novinara“ koji je potpisan sa Republičkim javnim tužilaštvom i MUP-om, kontaktirala i Apelaciono tužilaštvo u Nišu. Iz te institucije nije stigao odgovor ni punih 5 dana nakon što ga je AOM zatražio.
Podsetimo, glavni i odgovorni urednik Južnih vesti Predrag Blagojević je prijavio policiji da ga je zasada nepoznata osoba 21. marta iz parkiranog automobila „Golf 5“ snimala video-kamerom, a kada je on prišao automobilu, vozač je naglo prekinuo snimanje, dao gas i otišao.
Blagojević je policiji predao i podatke o registarskim oznakama, kao i fotografije spornog automobila.
Sud: Ne postoji naredba da se Blagojević prati i prisluškuje
Nakon što je informaciju o tome da li je urednik Južnih vesti prisluškivan ili praćen u poslednje 3 godine MUP proglasio za „Strogo poverljivo“ i odbio da objavi taj podatak, Viši sud u Nišu je saopštio da nije izdao nalog kojim bi protiv urednika Južnih vesti bile primenjene „posebne dokazne radnje“.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.