„Bilo je pritivrečnih izjava političara, a ministar Stefanović kad je hteo da omalovažava protest najviše je naglasavao njegov politički karakter. Nameće se pitanje da li je politika u domenu segregacije, zašto se mladi ne bi bavili politikom, politika je po definiciji način na koji se uređuje država za dobrobit svih građana, da li on misli da studenti imaju prava da kao mladi obrazovani ljudi daju sud o polititičkim ili ekonomskim prilikama“, upitao je Miklja.
Kako je naveo, bilo je falsifikovanja i u nekim medijima gde je izveštavanje o protestima „prevazišlo maštu“. „Možete izmišljati, ali na glavu da postavite nešto što se dešava pred očima svih nas je već čist nadrealizam, ne mogu da nazovem to ni lažima“, zaključio je Miklja.
Govoreći o razdoru među učesnicima protesta Protiv diktatue, Miklja je rekao da bi snaga protesta trebalo da bude u jedinstvu.
„Kada sam pročitao o razjedinjenosti i mogućim sujetama među onima koji su se najviše isticali na protestima, pao mi je na um film Apokaliptiko, završna scena gde se međusobno ubijaju domorodačka plemena, a za to vreme tiho uplovljava ogroman ratni brod koji oni ne primećuju“, kazao je on.
Ako postoji neki otpor, dodao je, snaga bi trebalo da bude u jedinstvu, a ne u razjedinjenosti, i u tome da budu dovoljno mudri da primete šta je važnije, da budu zajedno protiv nekoga ko ima veću medijsku, finasijsku i svaku drugu moć.
Šta je Miklja rekao o revidiranju Darvinove teorije evolucije, ali i o kvalitetu obrazovanja u Srbiji i krizi u regionu, možete pogledati u emisiji Novi dan na TV N1.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.