Ona je dodala da kada se 25 godina čeka da se neki slučaj reši, to već samo po sebi ne može biti pravda.
„A kada ni posle 25 godina nije rešen slučaj i nisu kažnjeni vinovnici, onda se to ne može nazvati drugačije do najvećom nepravdom“, navela je ministarka pravde.
Apelacioni sud u Beogradu objavio je 2. februara da je preinačio prvostepenu presudu Posebnog odeljenja za organizovani kriminal Višeg suda u Beogradu i oslobodio četvoricu optuženih za ubistvo novinara Slavka Ćuruvije 11. aprila 1999 – Radomira Markovića, Milana Radonjića, Ratka Romića i Miroslava Kuraka.
Prethodno je pripadnike nekadašnjeg Resora državne bezbednosti pre toga je Posebno odeljenje za organizovani kriminal dva puta proglasilo krivim i osudilo na ukupno 100 godina zatvora.
Ministarka pravde Maja Popović navela je u saopštenju da nije po zakonu ovlašćena, niti je mogla da utiče na rad pravosudnih organa, niti u ovom, niti u bilo kom drugom predmetu.
Ali je dodala da kao građanka ima pravo da iznese svoj stav o ovom postupku.
Novinar i vlasnik listova „Dnevni telegraf“ i „Evropljanin“ Slavko Ćuruvija ubijen je 1999. u Svetogorskoj ulici u Beogradu, sa više hitaca, a za to ubistvo su 2015. optuženi tadašnji načelnik Državne bezbednosti (DB) Radomir Marković i nekadašnji šef beogradskog centra DB-a Milan Radonjić, kao i nekadašnji pripadnici DB-a Ratko Romić i Miroslav Kurak.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.