M.J. i njena majka D.Š. Iz okoline Kruševca, uhapšene su brzom intervencijom nadležnih tužilaštava, pod optužbom da su na društvenoj mreži Fejsbuk iznele pretnje kojima ugrožavaju sigurnost i proganjaju predsednika Aleksandra Vučića i šefa BIA Bratislava Gašića. Ipak, kada je ista ta M.J. proganjala pozivima novinarku Danasa Katarine Živanović, i ugrozila joj sigurnost tako što je njen broj telefona podelila na istoj toj društvenoj mreži, tužilaštvo je zaključio da „nema elemenata za prijavu“.
Tužilaštvo je ipak pronašlo elemente da reaguje u slučaju fizičkih napada na novinarku Danasa Lidiju Valtner, novinare redakcija Insajdera, Vajs i Radio Beograda tokom inauguracije predsednika Aleksandra Vučića. Međutim, odgovorni još uvek nisu procesuirani jer se čeka izveštaj Ministarstva unutrašnjih poslova, potvrđeno je za Danas iz Prvog osnovnog tužilaštva. Iako je redakcija Danasa identifikovala napadače na svoju novinarku što je dokumentovano objavljenim fotografijama, MUP još uvek nije utvrdio ko su svi osumnjičeni, a to je neophodno za utvrđivanje odgovornosti jer Tužilaštvo vodi objedinjeni postupak za sve napade.
MUP tužilaštvu nije dostavio ni informacije o upadu u stan novinarke KRIK-a, Dragane Pećo, a nakon saopštenja Komisije za istraživanje ubistva novinara da je „rasvetljeno ubistvo novinara Milana Pantića“, nema potvrde da li je tužilaštvo podiglo optužnice.
Zbog pretnji državnom vrhu optužen je, a kasnije i preminuo u zatvorskoj bolnici Milorad Nikolić, uhapšen pod sumnjom da je ugrozio bezbednost tadašnjeg premijera Aleksandra Vučića i ministra policije Nebojše Stefanovića, kada ih je pominjao u pretećem tonu u SMS porukama koje je slao na mobilni telefon svog komšije. Nikolić je zadržan u pritvoru, gde je tretiran kao oboleo od šizofrenije, prebačen je u zatvorsku bolnicu gde je i preminuo. Nakon njegove smrti veštaci su utvrdili da je trebalo da bude pušten na slobodu, tvrdi njegov advokat Feđa Dimović, koji iznosi sumnju da li je Nikolić zaista umro prirodnom smrću.
– Velika odgovornost za to je na Tužilaštvu i sudu u Vrbasu jer su zadržali čoveka koji nije imao krivično delo, smatra Dimović. On ukazuje i da ni od jedne institucije kojoj se obraćao povodom ovog slučaja ništa ne očekuje, „jer ne živimo u pravnoj državi“, već u državi gde se „ljudi i dalje hapse zbog komentara na Fejsbuku“.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.