„Fotografija sa mesta zločina je sa sigurnosne kamere i dosta je zamućena. Ipak, obavljeno je upoređivanje linije kose, vilice, sa tog snimka sa fotografijom Milorada Ulemeka Legije iz tog vremena. Ta svedokinja je pre 25 godina te kobne noći videla čoveka koji beži sa mesta zločina. Kada su joj prvi put pokazali fotografiju Ulemeka iz tog perioda, u utorak uveče, rekla je da je sigurna da je to čovek kojeg je videla da beži sa lica mesta na kojem je ubijena novinarka Džil Dando. Tačnije rekla je – da, to je on“, rekao je u emisiji Newsnight Dejvid Braun, novinar Tajmsa.
Dejvid Braun je naveo i da se ne može stoprocentno tvrditi da je reč o Ulemeku, ali da se „ne može isključi da je reč o istom čoveku“.
„Za ubistvo Džil Dando osuđen muškarac po imenu Beri Džordž ali ga je posle osam godina porota oslobodila. U Skotland Jardu su rekli da neće ponovo otvarati istragu, ali s obzirom na to da postoji i jedan bivši policajac koji ne može da isključi sličnost sa Ulemekom, kao i da je svedokinja izjavila da je to on, pretpostavljam da će doći do političkog pritiska u Britaniji da ponovo slučaj ponovo otvori“, rekao je britanski novinar.
On je ispričao i da su se posle ubistva razmatrali „brojni motivi “ za taj zločin i ubistvo Džil Dendo.
„Dendo je učestvovala u više istraživanja o organizovanom kriminalu. Razmatralo se da su je ubili gangsteri, organizacija Ira, a trebalo je da i se uda za jednog ginekologa kraljice Elizabete, pa se sumnjalo da i tu postoji veza. Brojne su teorije ali je ovo jedan od najvećih nerešenih zločina u modernoj istoriji Velike Britane“, zaključio je Dejvid Braun, novinar Tajmsa.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.