Iz Ministarstva unutrašnjih poslova nisu odgovorili na pitanja Cenzolovke o ovom slučaju poslata krajem jula, a informacije o tome u kojoj je fazi istraga i da li je išta otkriveno nema ni Dragana Pećo.
Prema njenim rečima, „sve je više ubeđena da to nije bila klasična provala“.
„Kako vreme odmiče, i kako nema nikakvog odgovora šta stoji iza toga, sve sam više ubeđena da to nije bila klasična provala u pokušaju da neko nešto opljačka, jer niko ništa nije odneo iz stana. Ne bih volela da nikad ne saznam ko je to uradio i zbog čega“, kaže novinarka.
Pećo navodi da je od tada stalno na oprezu jer „nikada ne znaš šta može da se desi, s obzirom na to gde živiš i u kakvim uslovima radiš“.
Ipak, kaže, nakon ovoga je nastavila da radi na istraživačkim pričama „sa još više želje i žara“.
Njen stan je, inače, obijen 7. jula, a polomljenu bravu i ispreturane stvari je zatekao njen verenik, dok je Pećo bila van grada.
Kako je tada za Cenzolovku potvrdio urednik KRIK-a Stevan Dojčinović, slučaj je odmah bio prijavljen policiji koja je obavila uviđaj, uzela otiske sa nekoliko mesta u stanu i podnela krivičnu prijavu protiv NN lica.
Iz stana, u kome su se nalazile i vredne stvari poput laptopa i telefona, ništa nije ukradeno, ali su sve lične stvari novinarke ispreturane i izvađene iz ormara i fioka.
Policija je 9. jula saopštila da „intenzivno radi na otkrivanju počinilaca“, kao i da pregleda sigurnosne kamere na određenim lokacijama.
Ministar policije Nebojša Stefanović je rekao i da su „policiji poznate dve grupe koje operišu u tom kraju„, a neposredno nakon obijanja, 8. jula, iz policije su naveli i da se u Beogradu godišnje obije „do 1.500 stanova, odnosno tri – četiri dnevno, a najčešći izvršioci tih krađa su amateri – narkomani, koji nasumično biraju stanove i to one najmanje obezbeđene“.
Novinarska udruženja (NUNS, NDNV, AOM i Asocijacija medija) su navela da sumnjaju da nije u pitanju obična provala, već pokušaj zastrašivanja novinarke (s obzirom na to da iz stana ništa nije ukradeno), a i oni su, kao i UNS, pozvali nadležne da što pre rasvetle slučaj, pronađu osumnjičene i utvrde motive, ali se to i dalje nije desilo.
Policija i tužilaštvo, inače, još uvek nisu otkrili ni ko su ljudi koji su pre godinu dana preko društvenih mreža pretili celoj redakciji KRIK-a.
Kako je KRIK pisao 18. jula, iz Višeg javnog tužilaštva su ih obavestili da je postupak protiv NN lica i dalje u predistražnoj fazi jer još nije utvrđeno ko se krije iza lažnih naloga na društvenim mrežama.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.