Ovakvi napadi ne predstavljaju samo pokušaj diskreditacije medija koji razotkriva afere u vrhu države i piše o organizovanom kriminalu i korupciji, već po novinare i urednike KRIK-a mogu biti izuzetno opasni.
Slavko Ćuruvija fondacija poziva Tužilaštvo i državne institucije da bez odlaganja reaguju u okviru svojih nadležnosti i zaštite istraživačke novinare, koji godinama rade pod stalnim pritiscima i pretnjama, suočeni sa lažnim optužbama koje mogu imati nesagledive posledice.
U zemlji u kojoj su i protiv novinara i izdavača Slavka Ćuruvije, pre ubistva 1999. godine, država i njeni mediji vodili kampanju sa sličnim zastrašujućim optužbama, ovakve kampanje više nikada ne bi smele da se događaju.
A one su ponovo postale deo svakodnevnih napada na profesionalne novinare i medije.
Podsećamo da ovo nije prva prljava kampanja protiv KRIK-a i da su zastrašivani i tako što su, pod i dalje nerasvetljenim okolnostima, obijeni stanovi u kojima žive tri novinarke ovog istraživačkog medija.
Slavko Ćuruvija fondacija će o ovim napadima obavestiti i međunarodnu javnost i sve relevantne institucije koje se bave bezbednošću novinara.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.