Tada će biti saslušani Popović, glavni i odgovrni urednik KRIK-a Stevan Dojčinović i novinarka Dragana Pećo, a sud je odlučio i da od Agencije za borbu protiv korupcije zatraži spisak država gde Popović ima registrovane firme, kao i spisak tih firmi.
Popović je tužio KRIK zbog četiri teksta objavljena u novembru prošle godine, u kojima su navedene, kako kažu advokati KRIK-a, gotovo iste informacije, zasnovane na dokumentima procurilim u okviru međunarodnog projekta „Rajski papiri“.
Ministar je svakom tužbom tražio milion dinara odštete zbog povrede časti, ugleda i dostojanstva.
Sud će naknadno odlučiti o zahtevu advokata KRIK-a da se postupci spoje, čemu su se usprotivili Popovićevi zastupnici.
Spajanje postupaka zatraženo je zbog gotovo istih informacija u sva četiri teksta, zatim da bi se smanjili troškovi, kao i zbog efikasnosti i pravne sigurnost jer se može desiti da, kako je rečeno, iste činjenice sudije različito interpretiraju.
Popović je podneo tužbu protiv KRIK-a zbog priče „Popović ‘visokorizičan’ za ofšor agenciju“, u kojoj piše da poseduje poslove i imovinu vredne više od 100 miliona američkih dolara, da kontroliše kompanije registrovane u ofšor zonama, ali i da je u izveštaju „Appleby“, koja se bavi osnivanjem ofšor kompanija, označen kao klijent visokog rizika.
Ministar je tužio KRIK i zbog tekstova „Srpski državljani u ‘Rajskim papirima'“,“Netačno da Popović nema ofšor kompanije“ i „‘Rajski papiri’ nisu napad na Popovića, već međunarodni projekat“.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.