„Novinari koji pokušavaju da služe etičkim ili profesionalnim kategorijama su na teškoj margini i u tome ozbiljno tavore barem pet godina. Proces je zahuktan od 2012. i preuzimanja vlasti od strane naprednjaka i njihovih političkih saveznika koji su preuzeli ranije modele adaptirane u vreme tranzicionih vlasti“, smatra Teodorović.
Odgovarajući na pitanje kolika je odgovornost same profesije za trenutno stanje, Teodorović je naveo primer s početka devedesetih godina prošlog veka kada su „snage Slobodana Miloševića ušle u Radio televiziju Srbije“.
„Kako se ta televizija pretvorila u ratno-huškačku mašineriju, u tom trenutku je oko 1.200 ljudi ostalo bez posle. Rekli su ne, nećemo trpeti ovu propagandu, medijski pritisak i tome slično. Mi smo imali, kad kažem mi mislim Srbija, užasno degradirajući proces po medije koji je protekao bez otpora i to jeste poraz medijske tranzicije u njenoj dvanaestoj godini trajanja koji je sad došao do faze gde su glasovi istih medija koji su protiv pritiska minimalni“, ističe Teodorović.
Govoreći o tome šta je profesija propustila da uradi, Teodorović je rekao da su prihvatanje medijskih pritisaka koji su sprovodili kroz cenzuru, podsticanje autocenzure, razvijanje konformizma kod medijskih radnika i ubijanje ideje da se unutar medijskog prostora može prepoznati i uticati na opšti interes, kao i prihvatanje političkog diktata presudili medijima, i to ne samo u Srbiji.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.