Na konferenciji za novinare u Predsedništvu, Vučić je rekao da je veoma važno da civilni sektor bude jak i da postoji odnos poštovanja sa državom, ali da je veoma važno i da zakoni važe za sve i da niko ne sme da bude iznad zakona.
„Nije reč o bilo čemu posebnom, nego o najobičnijim proverama. Ali uvek je politika u pitanju. Da dignemo dreku kako smo ugroženi pa ćemo da dobijemo nešto više para od donatora. I to je tako 30 godina“, rekao je on.
Vučić je rekao da „ih niko ne dira“ i da svi mogu da govore o svakoj temi šta god žele. On je dodao da se nikada nije ni upoznao sa prvim čovekom Uprave za sprečavanje pranja novca, osim možda na nekom prijemu, i da ga je jutros čak pozvao i jedan ministar da ga pita zašto je na spisku.
Sjedinjene Države su zabrinute zbog nečega što deluje kao selektivna istraga o izvesnom broju organizacija civilnog društva i medijskih kuća u Srbiji koje se bave istraživačkim novinarstvom, stoji na zvaničnom Tviter nalogu Ambasade SAD u Beogradu.
Sjedinjene Države su zabrinute zbog nečega što deluje kao selektivna istraga o izvesnom broju organizacija civilnog društva i medijskih kuća u Srbiji koje se bave istraživačkim novinarstvom. https://t.co/FNj9uN5M2D
— Američka ambasada (@USEmbassySerbia) July 29, 2020
Podsećamo, Udruženje javnih tužilaca i zamenika javnih tužilaca Srbije, Društvo sudija Srbije i Centar za pravosudna istraživanja naveli su u saopštenju da principijelno podržavaju aktivnosti nadležnih državnih organa u cilju sprečavanja pranja novca i finansiranja terorizma, ali da je „nejasno zašto Uprava za sprečavanje pranja novca nije predočila osnove sumnje“, reagujući na upućen zahtev bankama da daju podatke o transakcijama 20 osoba i 37 udruženja i organizacija civilnog društva.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.