Samo onaj ko nije imao sreću i čast da radi i druguje s Janjićem ne zna veličinu njegovog talenta i posvećenosti, snagu karaktera, nesebičnu energiju koju je rasipao i ogromno strpljenje koje je imao za sve prebrze u zaključivanju.
A najviše za mlade u kojima je video nadu i preporod novinarstva.
Više nego bilo ko od kolega i koleginica iz Bete i NUNS-a Dragan Janjić je znao kako da pronađe najbolje rešenje i u najgorem trenutku; ono s kojim su zadovoljni svi koji su počinjali od maksimalističkih prohteva i nerealnih ciljeva.
Ali još više od toga, umeo je jasno i glasno da kaže NE i onda kad su drugi mislili da je jadno DA celishodnije.
Pamtićemo ga kao majstora u najtežem novinarskom poslu, vesti, preciznog izveštača i temeljnog poznavaoca društvenih i političkih kretanja.
I učitelja mnogih naraštaja koje je odnegovao u najboljem duhu novinarstva.
Zahtevao je pismenost, dobro oko, bistru pamet i visoku etiku.
Dragan Janjić je rođen 6. oktobra 1955. u Loparima kod Tuzle (BiH, Jugoslavija).
Završio je Filološki fakultet u Beogradu.
Radio je u agenciji Tanjug (1983-1994), a od 1994. je jedan od osnivača Bete u kojoj je bio urednik unutrašnje redakcije, zamenik glavnog i odgovornog urednika, a u dva navrata i glavni i odgovorni urednik.
Bio je zamenik ministra za kulturu i informisanje (2007/8), pa zamenik glavnog urednika Politike i savetnik za medije zaštitnika građana (2010-2016).
U Betu se vratio 2016, a koliko joj je bio posvećen najbolje svedoči novogodišnja poruka koju je poslao koleginicama i kolegama nekoliko sati pre konačnog odlaska: „Beta je ostala nepokoren medij i tako će ostati dok postoji!“
Ni manje reči, ni većeg zaveta.
Dragan Janjić je sahranjen 3. januara na groblju Orlovača u Beogradu, a 5. januara u podne kolege, prijatelji i saradnici oprostiće se od njega u Medija centru.
Neka mu je slava i neka mu bude laka ova naša teška zemlja.
J. J
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.