To visoko priznanje jedne od najrazvijenijih evropskih demokratija, Sekulić doživljava kao pohvalu svega onoga što je u proteklih 38 godina novinarske karijere, a 26 boravka u FoNetu, zajedno sa svojim kolegama radio u polju borbe za slobodu medija na način, kako kaže, „koga se ne stidi“.
Međutim, nije ovo prvi put da je Sekulić međunarodno priznat kao borac za istinu, opstanak i dostojanstvo novinarske profesije.
Ukazom francuskog predsednika Fransoa Olanda, Sekulić je 2016. odlikovan i ordenom Legije časti, u rangu viteza. Osim toga u Sekulićevim rukama završilo je još respektabilnih priznanja, poput OEBS-ove nagrade Ličnost godine za 2012, za doprinos medijskim reformama u Srbiji.
Član je Upravnog odbora Asocijacije medija, UO Saveta za štampu, Međunarodne federacije novinara, Nezavisnog udruženja novinara Srbije (NUNS) i Medijske organizacije jugoistočne Evrope (SEEMO Beč) i jedan od osnivača regionalne Asocijacije privatnih novinskih agencija (APNA Skoplje). Bio je pregovarač medijske zajednice (Asocijacija medija, NUNS, UNS, NDNV i Lokal pres) sa Vladom Srbije, prilikom izrade prethodne Medijske strategije u septembru 2011.
Nakon što je 1993. napustio Tanjug, zbog neslaganja sa uređivačkom politikom, formirao je FoNet, gde je radio kao specijalni izveštač iz institucija Evropske unije, Saveta bezbednosti i Generalne skupštine UN, NATO, Saveta Evrope, Stejt departmenta, Kremlja…
Rođen je 6. septembra 1958. godine u Beogradu. Diplomirao je 1981. na Pravnom fakultetu (međunarodni smer).
Omiljene maksime su mu: „Nemoj da odlučuje niko gori od tebe“, „Ko neće kad može, ne može kad hoće“, „Kad budeš imao i 100 godina, neka ti najbolji dan bude sutra“, „Ako kaniš pobijediti, ne smeš izgubiti“…
– Volim rad u cajtnotu, pod pritiskom, naročito sa lica mesta, radno vreme bez ograničenja, putovanja u predele i susrete sa ljudima koje nikada ne bih video da se ne bavim novinarstvom – objašnjava Sekulić.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.