Kompanija je navela da je ta promena posledica Bregzita i „neizvesnosti koje postoje“.
Na osnovu te odluke pravna odgovornost za britanske korisnike će preći iz Fejsbuka u Irskoj na matičnu kompaniju Fejsbuka u Americi, a Gugl je sličnu odluku objavio u februaru.
Do sada su svi evropski korisnici Fejsbuka, uključujući i Britance, zavisili od podružnice Fejsbuka u Irskoj gde ta grupa ima sedište za evropski kontinent.
Fejsbuk, koji je dodao da svi njegovi neevropski korisnici već vezani za njihovo američko sedište, navodi da neće biti nikakvih promena u upravljanju ličnim podacima ili u ponuđenim uslugama.
Opšti propis o zaštiti podataka u Velikoj Britaniji, nastao na osnovu propisa uspostavljenih na nivou EU, biće primenjen na britanske korisnike.
Organizacija Open Rights Group, koja se bori za očuvanje digitalnih prava i sloboda, smatra da je Fejsbuk doneo ovu odluku da bi izbegao evropske propise koji su medju najstrožim na svetu.
Ta objava znači da evropske akcije za ograničenje moći tehnoloških giganata neće biti primenjiva na britanske građane, rekao je direktor organizacije Džim Kilkok.
On smatra da te kompanije mogu da vrše pritisak da se ublaže britanski propisi i u Velikoj Britaniji dozvole postupci koje kompanije ne mogu da rade u EU.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.