U dokumentu se navodi da će prioritet imati novinarke koje će da odabere Evropska federacija novinara (EFJ) i Evropski centar za slobodu štampe i medija (ECPMF).
Vlada će prvobitno izdvojiti 150,000 evra za podmirivanje njihovih troškova, plata i obezbeđivanje kancelarija za period do šest meseci, kako bi im omogućila da rade na daljinu.
Nije bilo naznaka kada će novinari stići na Kosovo, koje nije ni članica NATO-a ni EU, ali se pridružilo drugim zapadnim zemljama u uvođenju sankcija Rusiji.
Kosovo je prošlog avgusta takođe pristalo da privremeno smesti oko 2,000 Avganistanaca koji traže vize za ulazak u Sjedinjene Države. Većina ih je već otišla, iako neki još čekaju kako bi dobili papire.
Ukrajina ne priznaje nezavisnost Kosova, ali ima 40 vojnika koji služe kao mirovne snage u zemlji u okviru misije NATO-a.
KoSSev: Kosovski premijer Aljbin Kurti potvrdio je u međuvremenu pisanje Rojtersa
„Naša Vlada odlučila je da ugosti 20 novinara iz Ukrajine na Kosovu. Oni su bili primorani da napuste svoju domovinu usled invazije Rusije. Kao podršku i solidarnost sa Ukrajinom i njenim narodom, u saradnji sa Evropskom federacijom novinara i Evropskim centrom za slobodu štampe i medija, omogićićemo im rad na daljinu“, naveo je Kurti na svom Tviter nalogu.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.