I nemački novinari našli su uvređeni kada je Bela kuća objavila spisak 78 terorističkih napada u poslednje tri godine, pošto je prethodno predsednik SAD Donald Tramp optužio međunarodne medije da zataškavaju pojedine terorističke napade i ne izveštavaju o njima. Ova Trampova optužba je novinare širom sveta ne samo naterala da u štampanim izdanjima, TV prilozima i na svojim portalima dokazuju da su i te kako opsežno izveštavali o ubedljivoj većini napada nego i da ukažu američkom predsedniku na koje napade nije reagovao ili ih nema na listi.
Baš kao njihove kolege iz medija sa engleskog govornog područja, nemački novinari su opsežno dokazivali ne samo da su izveštavali o šest napada na području Nemačke, koji su navedeni na Trampovoj listi, već i da su ti događaji dobili popriličan prostor i u američkim i britanskim medijima.
Tako podsećaju da su i nemački i američki mediji danima na naslovnim stranima imali izveštaje i analize decembarskog džihadističkog napada na božićni vašar u Berlinu, pri čemu je „Los Anđeles tajms” i krajem januara objavio priču o tome kako je ovaj napada uticao na nemačku politiku. Dodaju da je slično propraćeni julski napadi u Vircburgu i Anzbahu u kojima ukupno povređeno 20 osoba, dok su poginuli jedino napadači inspirisani radom Islamističke države (ID). Izveštaju o ovim napadima bili su na udarnim mestima na portalima, od Bi-Bi-Sija i „Los Anđeles tajms” do Si-En-Ena, naročito zbog toga što se dogodili u 10 dana kada je došlo do masovne pucnjave u Minhenu i napada nožem na jugu Nemačke, za koju se potom dokazalo da nema veze sa terorizmom.
Ceo tekst pročitajte na sajtu lista Politika.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.