Upravni odbor jednoglasno je usvojio plan o pravima akcionara poznat i pod nazivom „otrovna pilula“, prenosi AFP.
„Plan o pravima smanjuje mogućnost da bilo koji entitet, osoba ili grupa steknu kontrolu nad Tviterom otvorenom tržišnom akumulacijom bez plaćanja maksimalne cene svim akcionarima radi postizanja kontrole“, navodi se u saopštenju ove društvene mreže.
Mask je uzdrmao tehnološki svet ponudom da kupi kompaniju, uz ocenu da je to uradio da bi preko ove mreže promovisao slobodu govora.
Ovaj najbogatiji čovek na svetu ponudio je 54,2 dolara po akciji, što određuje cenu od 43 milijarde dolara za Tviter.
Mask je rekao na konferenciji u Kanadi da „nije siguran“ da će uspeti i priznao da postoji i „plan B“, ali je odbio da saopšti detalje.
On je kasnije saopštio da je kupio 73,5 miliona dionica, odnosno 9,2 odsto Tviterovih akcija, i time povećao svoj udeo na više od 25 odsto.
Plan Upravnog odbora aktivira se ukoliko neko kupi 15 odsto ili više akcija Tvitera u transakcijama koje ovo telo nije odobrilo.
Mask je rekao da „tehnički može da priušti“ kupovinu kompanije, ali nije precizirao detalje o zatvaranju finansijske konstrukcije. Ipak, rekao je da bi morao da pozajmi deo novca u formi akcija od svojih kompanija „Tesla“ i „Spejs eks“.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.