U skladu s Programom rada EPRA-e za 2022., plenarna su izlaganja bila posvećena temama Maloljetnici i oglašavanje te Nacionalna regulatorna tijela u digitalnom okruženju.
Prva tematska sjednica Maloljetnici i oglašavanje bavila se pitanjem marketinga nezdrave hrane u online medijima i influencer-marketingom na platformama za dijeljenje video sadržaja, povezujući područja istraživanja, regulacije i provedbe. Na tematskoj su sjednici izlagali predstavnici Svjetske zdravstvene organizacije (Kremlin Wickramasinghe), znanstvenici sa Sveučilišta u Beču (prof. Jörg Matthes), Ghenta i Leuvena (prof. Eva Lievens i prof. Nadia Feci) te Sophie Valais iz Europskog audiovizualnog opservatorija, Andy Demeulenaere iz Centra za medijsku pismenost flamanske Vlade Mediawijs i Melissa Kekenbosch iz Belgijske savezne javne službe za gospodarstvo.
Na drugoj tematskoj sjednici – Nacionalna regulatorna tijela u digitalnom okruženju – raspravljalo se o tome kako se regulatorna tijela pripremaju za promjene kroz prilagodbu svoje misije, strukture, radnih procesa i načina razmišljanja digitalnom okruženju i reguliranju platformi za dijeljenje video sadržaja. U raspravi su, uz prof. Krisztinu Rozgonyi sa Sveučilišta u Beču, sudjelovali predstavnici regulatornih tijela iz Francuske (Arcom), Irske (BAI) i Velike Britanije (OFCOM).
EPRA je osnovana 1995. te je najstarija i najveća mreža regulatornih tijela za elektroničke medije koja okuplja 55 nacionalnih regulatornih tijela iz 47 zemalja. Europska komisija, Vijeće Europe, Europski audiovizualni opservatorij i Ured OESS-a stalni su promatrači EPRA-e.
Izvor AEM
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.