Osim RTV Kragujevac, koja je u sredu prestala da emituje program, ovaj nekadašnji funkcioner SPS i vlasnik fabrike za proizvodnju plastične ambalaže, kao od šale kupio je televizije Pančevo, Kruševac, Pirot, Brus, Caribrod, Požegu i Centar za informisanje Novi Kneževac.
Od 33 lokalna medija koja su prodata u privatizaciji Milosavljević je kupio četvrtinu, iako nikada ranije nije imao iskustva u medijskoj industriji, a u tu je avanturu krenuo sa projektovanim budžetom od 300.000 evra, a posle šopinga, u kasi mu je ostalo 18.720 evra, navodi list.
Politika ukazuje na to da je u prvih godinu dana medijska imperija „kruševačkog Ruperta Merdoka“ počela da se urušava, jer su, pored RTV Kragujevac, prestale da rade i televizije Brus i Požega, kao i Centar za informisanje Novi Kneževac.
Milosavljević, međutim, u izjavi za Politiku poriče da je polovina njegovih medija ugašena i priznaje jedino probleme u kragujevačkoj televiziji, objašnjavajući da je ona prestala da emituje program „zbog nečije pakosti“.
„Grad ne raspisuje konkurs za projektno finansiranje medija, a radnici se nisu snašli u privatizaciji i nisu uspeli da zarade ni za osnovne troškove… Znam da sam u obavezi da dve godine ulažem, ali ovde nema kraja. Kako ne bih bio u većem gubitku, pustio sam da odu u stečaj“, rekao je on.
Generalni sekretar Udruženja novinara Srbije Nino Brajović potvrdio je da je Kragujevac grad rekorder kada je reč o nemaru prema medijima, ali je ukazao i na to da Milosavljević nikada nije realizovao socijalni program koji je radnicima nudio.
Da je to uradio, do svega ovoga ne bi došlo. Ovakav scenario bi se sprečio i da je Ministarstvo privrede aktiviralo Milosavljevićeve bankarske garancije vredne 150.000 evra. Neko je odlučio da ga poštedi, naglasio je Brajović, koji je potvrdio saznanja Politike o četiri ugašena medija u vlasništvu Milosavljevića.
Ostavljanje komentara je privremeno obustavljeno iz tehničkih razloga. Hvala na razumevanju.